Systemy natryskowe – natryskowe pianki poliuretanowe

Pianka poliuretanowa (PUR) jest materiałem termoizolacyjnym, jak również izolacją akustyczną. Nanosi się ja bezpośrednio na dowolne powierzchnie. Pianka PUR może być nanoszona na różne powierzchnie: styropian, blachę, dachówkę, papę, stal czy deski.

Systemy natryskowe pianki PUR to system zamknięto – komórkowy, który przeznaczony jest do izolacji budynków, kurników, hal przemysłowych, chlewni itp. od wewnątrz. Stosuje się go również do izolacji pod wylewkę betonową w domach. W przypadku kiedy systemy natryskowe stosowane są wewnątrz budynków, nie ma konieczności stosowania dodatkowo powłok ochronnych. Dopuszcza się również zastosowanie tego systemu na zewnątrz np. na fundamenty czy pod siding itd.

Systemy natryskowe – zalety pianki poliuretanowej:

Po nałożeniu pianki PUR owa pianka natychmiast pęcznieje i twardnieje, przylegając ściśle do podłoża i wchodząc we wszystkie szczeliny. Przy aplikacji się nie osuwa. Dodatkowym atutem jest to, że wzmacnia konstrukcję szkieletową i poprawia izolację akustyczną. Ponadto pianka poliuretanowa nie nasiąka wodą i stanowi świetną izolację cieplną. Przy jej zastosowaniu nie ma potrzeby, aby używać folii izolacyjnej, ponieważ nie wykrapla się woda – podczas jednego procesu aplikacji następuje termo- i hydroizolacja. Systemy natryskowe mają jeszcze jedną ważną zaletę, dzięki nim bowiem przy minimalnej grubości warstwy izolacyjnej uzyskuje się wymagany współczynnik przenikania ciepła, co daje nam oszczędność przestrzeni.

 

Zadzwoń:
+48 602 394 368

Zobacz stronę:
https://www.piankisklep.pl/pl/promotions
systemy natryskowe

Dojazd: