Fornir kamienny czyli szlachetność Twojego domu

Fornir kamienny staje się obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów dekoracyjnych. Nic dziwnego biorąc pod uwagę jego wyjątkowo szlachetny wygląd oraz oryginalny sposób zastosowania na który decydują się dekoratorzy wnętrz czy architekci. Fornir kamienny podświetlany stanowi unikatowy sposób na podkreślenie aranżacji naszych wnętrz.

Fornir kamienny transparentny zdobył swoją popularność dzięki swojej zachwycającej fakturze oraz zadziwiająco przystępnej cenie. Nie ma bowiem w jego przypadku mowy o zbyt wygórowanych kosztach, które trzeba przeznaczyć na materiał. Aktualnie metr kwadratowy jeśli chodzi o fornir kamienny wynosi jedynie 120 zł! Tak więc fornir podświetlany, który niegdyś był domeną jedynie ekskluzywnych restauracji – dziś może przyozdobić także Twój salon.

Ponad to fornir kamienny jak każdy kamień naturalny – cechuje się długą żywotnością. Mimo upływu lat jego wygląd nie ulega zmianie, a dodatkowo posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny możemy zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Wyjątek stanowią posadzki.

Fornir kamienny: dostępność wzorów oraz montaż

Hurtownie kamienia naturalnego zazwyczaj dysponują w swojej ofercie szeroką gamą kolorów oraz wzorów jeśli chodzi o fornir kamienny. Najczęściej wybierane wzory to: Hong kong, Silver Shine i South Grey. Montaż forniru kamiennego jest dość prosty i tak naprawdę nie powinien nikomu sprawić problemu. Trzeba jedynie pamiętać o specjalnym kleju jednoskładnikowym do montażu bądź specjalnym kleju dwuskładnikowym. Uwaga: tradycyjne kleje do płytek w żadnym wypadku nie zdadzą tutaj egzaminu!

Jeśli jednak będziemy mieli problem z doborem wzoru bądź obawiamy się, że montaż może sprawić nam trudności – wiele hurtowni kamienia naturalnego dysponuje czatem z pracownikami aby wspomóc klienta i rozwiać jego wątpliwości, a także doradzić w wyborze odpowiedniego forniru kamiennego.

Artykuł powstał we współpracy SKALITE Kamień naturalny https://www.skalite-kamien.pl/